Sukces w biznesie a zdrowe zęby

Szeroki i nieskrępowany uśmiech to Twoja wizytówka w życiu prywatnym i zawodowym. Uśmiech zmniejsza dystans między ludźmi i ułatwia otwartą komunikację.

Zdrowe zęby promieniujące w uśmiechu mogą być jednym z czynników pomocnych w zdobyciu pracy czy odniesieniu sukcesu, gdyż ludzie ze zdrowymi zębami postrzegani są jako zdolniejsi, lepiej wykształceni i bardziej atrakcyjni.

Wspaniały zegarek, drogi garnituru, markowa sukienka czy buty nie zastąpią zdrowych, zadbanych zębów, bo sukces w biznesie to między innymi spójności wizerunku, jaki prezentujesz w trakcie spotkania. Wszystkie element wizerunku powinny ze sobą współgrać.

Człowiek, który się nie uśmiecha bardzo często postrzegany jest jako nieuprzejmy i nie budzący zaufania, a to nie sprzyja nawiązywaniu relacji biznesowych.

Pamiętaj, że wiele biznesowych decyzji, podejmowanych jest w ciągu pierwszy 10 sekund spotkania, a piękny i nieskrępowany uśmiech może pomóc w tym, żeby te decyzje były korzystne dla Ciebie.

Dlatego tak ważne jest dbanie o to, żeby zęby były zdrowe.

7 sposobów na to, jak zdrowe zęby pomagają odnieść sukces w biznesie i w życiu osobistym

Wg badania percepcji przeprowadzonego w 2012 roku przez Kelton Research dla firmy Invisalign uśmiech i zdrowe zęby modelują pozytywne wrażenie na 7 sposobów.

Badanie przeprowadzono na grupie 1047 uczestników, którym pokazywano zdjęcia osób z różnym stanem uzębienia.

  • Zdrowe zęby dodają atrakcyjności. 58% badanych wybrałoby się na randkę z osobą posiadającą zdrowe zęby.
  • Uśmiech i zdrowe zęby kojarzone są z pozytywną osobowością. Osoby ze zdrowymi zębami postrzegane są przez 21% badanych jako szczęśliwe, przez 47% jako zdrowe, przez 38% jako inteligentne.
  • Zdrowe zęby pomagają odnieść sukces w biznesie. 45% uczestników badania uważa, że zdrowe zęby ułatwiają sukces w biznesie i pomagają zdobyć pracę, w sytuacji konkurowania z osobą o takich samych kompetencjach, ale posiadającej mankamenty w wyglądzie uzębienia.
  • Uśmiech i promieniujące w nim zdrowe zęby natychmiast zwracają na siebie uwagę i pozostają najdłużej w pamięci.29% uczestników badania najpierw zwróciło uwagę na stan uzębienia. 24% stwierdziło, że stan uzębienia pamięta najlepiej.
  • Uśmiech i zdrowe zęby budzą największe zaufanie. 73% badanych bardziej ufa posiadaczowi pięknego uśmiechu niż posiadaczom luksusowych samochodów, drogich ubrań czy piastującym wysokie stanowiska.
  • Osoby posiadające mankamenty w uzębieniu postrzegane są jako prowadzące nudne życie towarzyskie. 38% badanych nie poszłoby na 2 randkę z osobą posiadającą braki u uzębieniu. Tylko 23% nie poszłoby na 2 randkę z kimś, kto mieszka z rodzicami.
  • Zdrowe zęby są cenne same w sobie. 60% badanych woli posiadać zdrowe zęby niż zdrową skórę. 87% z nich zrezygnowałoby ze słodyczy lub wakacji przez rok, aby mieć zdrowe zęby do końca życia.

Zdrowe zęby mogą pomóc nam osiągnąć sukces w biznesie i ułatwiają budowanie skutecznych relacji w życiu prywatnym i zawodowym.