Sukces w biznesie a zdrowe zęby

Piękny uśmiech to Twoja wizytówka w życiu prywatnym i zawodowym — zmniejsza dystans między ludźmi i ułatwia otwartą komunikację. Zdrowe, białe zęby mogą być jednym z czynników pomocnych w zdobyciu pracy czy odniesieniu sukcesu. Ludzie z takim uśmiechem postrzegani są jako zdolniejsi, lepiej wykształceni i bardziej atrakcyjni.

Wspaniały zegarek, drogi garnituru, markowa sukienka czy buty nie zastąpią zdrowych, zadbanych zębów, bo sukces w biznesie zależy m.in. od spójności wizerunku, jaki prezentujesz w trakcie spotkania. Człowiek, który się nie uśmiecha, np. z powodu zaniedbanych zębów, może być postrzegany jako nieuprzejmy i niebudzący zaufania, a to nie sprzyja nawiązywaniu relacji biznesowych.

Pamiętaj, że wiele biznesowych decyzji, podejmowanych jest w ciągu pierwszy 10 sekund spotkania, więc uśmiech z zębami zdrowymi i zadbanymi może pomóc w tym, żeby te decyzje były korzystne dla Ciebie.

Dlatego tak ważne jest dbanie o to, żeby zęby były zdrowe.

Jak uśmiech z zębami zdrowymi i zadbanymi pomaga odnieść sukces w biznesie i w życiu osobistym?

Wg badania percepcji przeprowadzonego w 2012 roku przez Kelton Research dla firmy Invisalign uśmiech i zdrowe, równe zęby modelują pozytywne wrażenie na 7 sposobów. Badanie przeprowadzono na grupie 1047 uczestników, którym pokazywano zdjęcia osób z różnym stanem uzębienia.

Zdrowe zęby dodają atrakcyjności

58% badanych wybrałoby się na randkę z osobą posiadającą zdrowe zęby.

Uśmiech i zdrowe zęby kojarzone są z pozytywną osobowością

Osoby ze zdrowymi zębami postrzegane są przez 21% badanych jako szczęśliwe, przez 47% jako zdrowe, przez 38% jako inteligentne.

Zdrowe zęby pomagają odnieść sukces w biznesie

45% uczestników badania uważa, że zdrowe zęby ułatwiają sukces w biznesie i pomagają zdobyć pracę, w sytuacji konkurowania z osobą o takich samych kompetencjach, ale posiadającej mankamenty w wyglądzie uzębienia.

Uśmiech i promieniujące w nim zdrowe zęby zwracają na siebie uwagę i pozostają najdłużej w pamięci

29% uczestników badania najpierw zwróciło uwagę na stan uzębienia. 24% stwierdziło, że stan uzębienia pamięta najlepiej.

Uśmiech i zdrowe zęby budzą największe zaufanie

73% badanych bardziej ufa posiadaczowi pięknego uśmiechu niż posiadaczom luksusowych samochodów, drogich ubrań czy piastującym wysokie stanowiska.

Osoby z mankamentami w uzębieniu postrzegane są jako prowadzące nudne życie towarzyskie

38% badanych nie poszłoby na 2 randkę z osobą posiadającą braki w uzębieniu. Tylko 23% nie poszłoby na 2 randkę z kimś, kto mieszka z rodzicami.

Zdrowe zęby są cenne same w sobie

60% badanych woli mieć zdrowe zęby niż zdrową skórę. 87% z nich zrezygnowałoby ze słodyczy lub wakacji przez rok, aby mieć zdrowe zęby do końca życia.

Zdrowe zęby mogą pomóc nam osiągnąć sukces w biznesie i ułatwiają budowanie skutecznych relacji w życiu prywatnym i zawodowym.

Jak mieć ładny uśmiech?

Piękny uśmiech w dużej mierze zależy od prawidłowej higieny jamy ustnej. Konieczne jest przede wszystkim regularne mycie zębów — przynajmniej dwa razy dziennie. Szczotkowanie pozwoli pozbyć się z powierzchni zębów wszelkich osadów, przeciwdziałając powstawaniu kamienia nazębnego. Ważne jest też nitkowanie zębów. W ten sposób można skutecznie usunąć resztki jedzenia z przestrzeni międzyzębowych. Wskazane jest też stosowanie płynów do płukania jamy ustnej. To absolutna podstawa, jeśli marzysz o zdrowych zębach.

Ważne są też dziąsła

Każdy zapewne zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są zdrowe zęby i mocne szkliwo. Warto jednak dbać również o dziąsła. Okazuje się, że niektóre kompleksy i defekty estetyczne są bezpośrednio z nimi związane. Wielu ludzi prezentuje tzw. uśmiech dziąsłowy (gummy smile).

Uśmiech dziąsłowy ujawnia się przy wysokim układzie warg, gdy eksponowana jest znaczna część dziąseł wyraźnie widocznych pod górną wargą. Osoby z bardzo widocznym uśmiechem dziąsłowym niekiedy również skarżą się na swój uśmiech, uznając go za nieatrakcyjny. Na szczęście gummy smile można skutecznie korygować za sprawą metod ortodontycznym.

Jak może pomóc nowoczesna stomatologia?

W przypadku rozmaitych wad zgryzu z pomocą przychodzi leczenie ortodontyczne. Niewątpliwie tego typu defekty są widoczne podczas uśmiechu, szczególnie jeśli dotyczą zębów przednich. Jeśli są rozległe, mogą wpływać na kości szczęki i uwidaczniać się w układzie twarzy. Za sprawą stomatologii estetycznej można je skutecznie niwelować, zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Istnieją różne metody korekcji wad zgryzu czy defektów uzębienia. Odpowiednią metodę dobiera się adekwatnie do konkretnych potrzeb pacjentów. Aparaty ortodontyczne wykorzystywane są wtedy, gdy konieczne jest leczenie wad zgryzu. Implanty pozwalają na uzupełnienie braków przy całkowitej utracie zęba. Licówki porcelanowe lub kompozytowe to rozwiązanie, jeśli zęby wymagają drobnej korekty lub są mocno przebarwione. Tego typu defektów można pozbyć się właściwie podczas jednej wizyty i praktycznie bezbolesnego zabiegu.

Wśród wielu różnych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej dużą popularnością cieszy się przede wszystkim wybielanie. To dobry sposób, aby wyeliminować nieestetyczne przebarwienia, zyskać promienny uśmiech i nabrać pewności siebie.

Jak się odżywiać, by mieć zdrowe, mocne zęby?

Zdrowa, odpowiednio zbilansowana dieta ma istotny wpływ również na zdrowie zębów, w tym szkliwa czy dziąseł. Zęby tworzy tkanka kostna, dla której kluczowe znaczenie ma wapń. W codziennym jadłospisie nie może więc zabraknąć produktów bogatych w ten składnik. Dla prawidłowego stanu jamy ustnej znaczenie ma też fosfor, witamina D i witamina C.

Regularne wizyty u profilaktyczne u stomatologa

Nie zapominajmy, że dla zdrowia zębów istotne są też profilaktyczne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Lekarz stomatolog powinien systematycznie kontrolować stan jamy ustnej, a nie tylko wtedy, gdy pojawią się poważne problemy. Rutynowe konsultacje mogą obejmować zabiegi profilaktyczne, takie jak np. piaskowanie czy skaling.

*Źródło: http://www.prnewswire.com/news-releases/first-impressions-are-everything-new-study-confirms-people-with-straight-teeth-are-perceived-as-more-successful-smarter-and-having-more-dates-148073735.html