Przewagi wapnia naturalnego pochodzenia

Suplementy wapnia z linii VITRUM zawierają, występujący w postaci węglanu wapnia, wapń z muszli ostryg. Ma to istotne znaczenie dla skuteczności suplementacji, bowiem wapń w tej postaci jest najlepiej przyswajalny przez organizm. Zawartość wapnia elementarnego w węglanie wapnia wynosi ok. 40%, co znacząco wyróżnia go na tle innych preparatów, takich jak cytrynian (21%) i glukonian wapnia (9%).

W preparatach wapniowych szczególne znaczenia ma czystość, dobre własności organoleptyczne, łatwa przyswajalność oraz niska zawartość metali ciężkich. Warunki te spełniają preparaty otrzymywane z surowców naturalnych, np. z muszli ostryg morskich.

Wapń zawarty w suplementach diety VITRUM jest surowcem pochodzenia naturalnego, który już wykazał swoją wysoką biodostępność – został przyswojony przez żywy organizm ostryg i wbudowany w strukturę muszli.

Proszek z muszli ostryg zawiera 37-39% wapnia pierwiastkowego.

Muszle ostryg, z których pozyskany jest wapń zawarty w suplementach VITRUM, wydobywa się z obszarów dna morskiego z pokładów liczących kilka tysięcy lat, kiedy wody oceanów były krystalicznie czyste. Mimo tego wieku, struktura muszli jest doskonale zachowana, co świadczy o doskonałej mineralizacji struktury muszli i wysokiej jakości zawartego w nich wapnia.

Ale to nie wszystko, bo po wydobyciu muszle ostryg są 2 razy płukane, a następnie poddane zaawansowanej technologicznie obróbce w celu uzyskania surowca o jak najwyższej czystości i jakości. Po zmieleniu granulat poddawany jest licznym testom i kontrolom tak, aby każda partia spełniała rygorystyczne normy jakościowe.